Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/hosting/zivaakademie.cz/www/piclib/piclib.php on line 286
OSOBNÍ ROZVOJ | Živá akademie

OSOBNÍ ROZVOJOSOBNÍ ROZVOJ

Osobní rozvoj je hybnou silou nejen našeho života, ale také ekonomiky jako celku. Je nutné neustále rozvíjet naše znalosti, dovednosti a schopnosti, protože "lidský kapitál" je to nejcennější, co máme.

Školní docházkou naše vzdělávání nekončí, je nutné se učit celý život. Jen to nám pomůže dosáhnout svých cílů a postupovat kupředu.

Jak se ukazuje, znalosti získané ve škole (ať již na základní, střední, či vysoké škole) nemusí být dostačující. K čemu jsou nám například kvalitní odborné znalosti, když je neumíme prodat? K čemu je pedagogovi vysoká škola, když neumí své znalosti dále předat žákům? To jsou jen příklady toho, proč je nutné na sobě dále pracovat. Z toho důvodu se snažíme pomoci všem, kteří potřebují na sobě pracovat a nabízíme řadu specificky zaměřených školení a seminářů.

Aktuálně nabízené semináře:

1. JAK ZATOČIT S PROKRASTINACÍ

Prokrastinace je označení pro chronické odkládání plnění povinností. Týká se zejména administrativních, či psychicky náročných povinností a úkolů. Projevuje se neustálým posouváním termínů, pozdními příchody, hledáním výmluv a viníků za vlastní pochybení. Kurz představuje způsoby a nástroje, jak s prokrastinací bojovat a zvítězit nad ní.

Více informací o kurzu čtěte ZDE.

2. TIME-MANAGEMENT

Čas je ceněná komodita. Život je krátký a tak bychom s časem neměli plýtvat. Kurz time-management Vás naučí, jak si jednoduše sestavit časový harmonogram dne, jak si plánovat efektivně úkoly tak, abyste stihli vše. V kurzu se naučíte, jak si zorganizovat práci, den i život. Pro řízení času existuje řada vhodných nástrojů, je však důležité umět je správně používat, stejně jako umět si vybrat pro sebe ten nejvhodnější.

Více informací o kurzu čtěte ZDE.

Ukázku z hodiny time-managementu můžete vidět ZDE.

3. UČÍME SE UČIT, aneb ZÁSADY EFEKTIVNÍHO UČENÍ

Umíte se učit? Baví Vás učení? Nebo máte pocit, že si učivo ne a ne zapamatovat? Pak je tento kurz určený právě Vám. Dozvíte se, jaké existují metody na zvýšení soustředění, kdy je vhodné se učit i jaký styl učení je vhodný přímo pro Vás.

Více informací o kurzu čtěte ZDE.

4. UMĚNÍ KOMUNIKACE A PREZENTACE

Komunikační a prezentační dovednosti jsou základní nezbytné dovednosti, který musí mít každý člověk, chce-li světu ukázat, co umí. Říká se, že Čech má zlaté ručičky, vzdělanost našeho národa je také poměrně vysoká. Bohužel však řada lidí tyto své znalosti, dovednosti a schopnosti neumí „prodat“.

Chcete-li být ve své profesi (jakékoliv profesi) úspěšní, nestačí dnes pouze znát a umět, ale také „umět se prodat“ a tyto své schopnosti „umět komunikovat a odprezentovat navenek“.

Více informací o kurzu čtěte ZDE.