Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/hosting/zivaakademie.cz/www/piclib/piclib.php on line 286
Nezaměstnaní | ZNEVÝHODNĚNÍ | Živá akademie

 nezaměstnaný

Nezaměstnanost je socio-ekonomický problém, se kterým se někdy setká prakticky každý z nás. Když ne osobně, tak je alespoň konfrontován tématem nezaměstnanost v souvislosti s ekonomikou jako celek. Nás však primárně zajímá dopad nezaměstnanosti na občana. V té souvislosti usilujeme zejména o:

  • pomoc znevýhodněným osobám na trhu práce (absolventi, ZTP, osoby 50+, osoby s nízkou kvalifikací a další)
  • zvýšení kompetencí uchazečů o zaměstnání v jejich snaze uplatnit se na trhu práce.

V rámci realizovaných projektů usilujeme o pomoc občanům získat reálné pracovní uplatnění na trhu práce a dále poskytujeme občanům zvýhodněné semináře s cílem pomoci jim v jejich snaze uspět na trhu práce.

 

Aktuálně nabízené semináře:

1) Umění CV aneb jak napsat životopis tak, aby zaujal zaměstnavatele.

Seminář je určem všem nezaměstnaným, ale i každému, kdo si chce vylepšit životopis a docílit lepšího zaměstnání. Součástí kurzu je i návod, jak správně napsat motivační dopis. Více informací o kurzu ZDE.

2) Komunikační dovednosti, aneb jak uspět u pracovního pohovoru 

Všem nezaměstnaným, ale i každému, kdo chce získat lepší zaměstnání a plánuje účastnit se pohovoru na novou pracovní pozici. Seminář pomůže účastníkům připravit se na plánovaný pohovor, seznámí uchazeče se zásadami verbální i neverbální komunikace v průběhu pohovoru a upozorní na nejčastější chyby, které při pohovoru děláme.

Více informací o kurzu ZDE.

3) Umění sebeprezentace

4) Pravidla neverbální komunikace