Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/hosting/zivaakademie.cz/www/piclib/piclib.php on line 286
Finanční gramotnost | OSOBNÍ ROZVOJ | Živá akademie

platební karta

Finanční gramotnost je pojem, který je v posledních letech naštěstí více a více komunikován a označuje klíčové základní znalosti a dovedností, které člověku umožňují porozumět financím a správně s nimi zacházet v různých životních situacích. Tyto znalosti v posledních letech navíc získávají na významu z důvodu zejména rostoucí úvěrové angažovanosti obyvatel a spotřebních nároků současné společnosti.

Finanční gramotnost nemá žádnou konkrétně stanovenou cílovou hodnotu, podle které by bylo možné říct, že člověk je nebo není finančně gramotný. Nějakým způsobem je totiž finančně gramotný každý, ovšem podstatná je míra skutečné finanční gramotnosti člověka.

 

Finance v 21. století

Jak se říká: „Peníze až na prvním místě“, neboli každý náš krok je nějakým způsobem spojen s financemi. Pokud se má člověk orientovat ve světě financí a nedostat se do potíží (nejčastěji spojených s předlužením a dluhovou pastí), je nutné se orientovat alespoň v základních pojmech z oblasti financí. V dnešní době je člověk neustále „bombardován“ nutností koupit si další nové auto, novou TV, notebook, tablet, chytrý telefon, dovolenou aj. na splátky, banky se předhánějí v nabídkách těch „nejvýhodnějších“ úvěrů. Jak se v tom vyznat? Jak nenaletět? Jak si vybrat ten nejvhodnější úvěrový produkt? Jak se nezadlužit do takové míry, aby to člověk zvládl ufinancovat? To jsou jen jedny z mála otázek, na které dává odpověď náš program Finanční gramotnosti.

Vyzkoušejte si náš Test finanční gramotnosti a sami uvidíte, jak na tom jste.

Živá akademie nabízí jednodenní kruzy z oblasti finanční gramotnosti. V případě, že máte o kurz zájem, neváhejte nás kontaktovat.

  1. kurz FINANČNÍ GRAMOTNOST

Seminář je určem všem, kteří se chtějí vyznat v základní ekonomické terminologii a ve financích a úvěrových produktech.

Nominální HDP, reálný HDP, inflace, deflace, plovoucí kurzy, úroky, RPSN atd. atd. Také slýcháte tyto pojmy, a přitom nevíte co vlastně znamenají? Pak je tento kurz určený právě Vám! Více informací se dočtete ZDE.

      2. kurz DLUHOVÁ GRAMOTNOST

Seminář je určen všem, kteří se chtějí vyznat v bankovních produktech a chtějí se vyvarovat dluhové pasti

Přemýšlíte, zda si vzít spotřebitelský úvěr s 8,5 % p. a. úrokovou sazbou nebo kreditní kartu s RPSN 12,5 % p. a.? Nevíte si rady? Pak je tento kurz určený právě Vám! Více informací se dočtete ZDE.